Uczniowie szkół im. Jana Pawła II w rybnickiej bazylice

2024-06-14

4 czerwca w Bazylice św. Antoniego odbyło się coroczne spotkanie placówek oświatowych z terenu archidiecezji katowickiej, które noszą imię Jana Pawła II.

W wydarzeniu uczestniczyły delegacje z 16 placówek oświatowych noszących imię papieża, m.in. Przedszkole nr 17 w Żorach, SP3 w Wodzisławiu Śląskim, SP17 w Mysłowicach, SP15 w Katowicach, SP z oddziałami integracyjnymi w Paniówkach, SP1 w Czerwionce-Leszczynach, SP w Kornowacu, SP27 w Rudzie Śląskiej Halembie, SP2 w Chorzowie, SP17 w Chorzowie, SP3 w Pszczynie, Szkoła Branżowa I-go Stopnia w Siemianowicach Śląskich, Szkoła Podstawowa nr 11 Specjalna w Rudzie Śląskiej, SP6 w Mikołowie, ZS5 w Jastrzębiu Zdroju oraz SP4 w Rybniku.

Spotkanie rozpoczęło się mszą świętą, którą odprawił biskup Grzegorz Olszowski. Obecne były również szkolne poczty sztandarowe. Liturgię uświetniły śpiewy chóru “Adagio” pod kierunkiem Mireli Szutki. Uczestnicy modlili się o pokój w sercach i pokój na świecie, szczególnie w Ukrainie i Ziemi Świętej.

Po nabożeństwie delegacje szkół i Rady Miasta złożyły kwiaty i wykonano pamiątkowe zdjęcie grupowe. Ze względu na niesprzyjającą pogodę, kwiaty złożono pod ołtarzem, zamiast przed pomnikiem Papieża przed bazyliką. Następnie wszyscy uczestnicy udali się na poczęstunek.